Oświetlenie LED

Oświetlenie LED – sposób na obniżenie rachunków za prąd.

Oświetlenie LED

Diody LED to obecnie najbardziej oszczędne i efektywne źródła światła, jakie są dostępne na rynku. Zastosowanie tej technologii pozwala na skumulowanie oszczędności nawet do 80%, ponieważ diody LED pobierają aż dziesięciokrotnie mniej prądu niż zwykłe żarówki i dwa razy mniej niż świetlówki . W przypadku tradycyjnego oświetlenia żarowego, tylko 5% energii przekształcana jest w światło widzialne. Reszta marnuje się w postaci emitowanego ciepła, które wytwarza się podczas przepływu prądu elektrycznego przez włókno wolframowe. Diody LED całą swoją moc wykorzystują do produkcji światła. Podczas świecenia diody nie nagrzewają się, nie emitują ciepła i osiągają znacznie wyższą skuteczność świetlną. Są zdecydowanie trwalsze niż zwykłe żarówki, a także świetlówki fluorescencyjne. Mogą stale świecić nawet przez okres ponad 5 lat, czyli przez około 50000 godzin.

Do zalet oświetlenia należy również zaliczyć lepszy czas reakcji. – W przeciwieństwie do zwykłych świetlówek zwanych popularnie „żarówkami energooszczędnymi”, diody LED rozświetlają się maksymalnie natychmiast po zapaleniu. Poza tym dają jasne, bezcieniowe i naturalne światło. Diody LED mają niewielkie rozmiary, dzięki temu mogą być zamknięte w najróżniejszych oprawach i formach oświetleniowych. Są stosowane m.in. w oświetleniu punktowym (np. halogeny), wężach świetlnych, profilach, taśmach oraz podłużnych świetlówkach.

Jak to działa?

Punkty świetlne oparte na diodzie COB  są niesamowicie wydajne przy najdłuższej żywotności diod. Oprawy uliczne LED to doskonały zamiennik tradycyjnych opraw z żarówkami sodowymi lub rtęciowymi. Oświetlenie LED uzyskuje nieosiągalną dla innych produktów wydajność świetlną – nawet 100lm/W. Czynnik ten pozwala nie tylko oszczędzać energię, ale także dbać o nasze środowisko naturalne. Występuje przy tym tylko nieznaczna emisja ciepła, dzięki czemu diody osiągają  żywotność na poziomie 50,000h. Oświetlenie LED jest imponujące nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również na wiele cech przyjaznych naszemu środowisku.

Oświetlenie  LED oszczędza klientom setki tysięcy złotych rocznie.

Oświetlenie LED w fabrykach, na ulicach, biurach, domach staje się coraz częściej głównym oświetleniem tłumiąc i eliminując tradycyjne lampy rtęciowe i sodowe. Niezwykle ważnym atutem tego oświetlenia jest jego ogromna równomierność, co poprawia widoczność i znacznie ogranicza rozpraszanie światła. Oświetlenie LED może być wykorzystywane również punktowo do oświetlenia konkretnego obszaru, co w przypadku hal produkcyjnych pozwala pracownikom na dużo większą dokładność i drobiazgową pracę. Ogromną zaletą diod LED jest niewątpliwie ich wysoka odporność na wstrząsy, wibracje oraz ewentualne uderzenia. Liczne badania wskazują, iż działają one całkowicie bezawaryjnie nawet przez setki tysięcy godzin a co za tym idzie znacznie ograniczają ewentualne koszty wymiany czy konserwacji tak jak w przypadku innego oświetlenia.

Montując lamy LED możemy osiągnąć oszczędności aż do 80% w kosztach energii !!

Nasza oferta:

Oferujemy kompleksową usługę wymiany oświetlenia, tj:
– przygotujemy właściwy audyt energetyczny
– zaproponujemy najlepsze rozwiązania techniczne
– dokonamy wymiany oświetlenia na LED
– wykonamy utylizację zdemontowanego oświetlenia
– świadczymy stały serwis techniczny.

Finansowanie:
– oferujemy wymianę infrastruktury oświetleniowej bez dodatkowych obciążeń dla bieżącego budżetu przeznaczonego na koszty zakupu energii elektrycznej. Spłata całej inwestycji następować może z oszczędności w bieżących przepływach finansowych, jakie wygeneruje nasz nowoczesny osprzęt.
– dla średnich i dużych firm oraz JST razem z naszym partnerem finansowym pomożemy w zyskaniu dotacji z Regionalnych Programów Operacyjnych – inwestycje do 10 000 000 zł  lub z Krajowego Programu Operacyjnego –inwestycje nad 10 000 000 zł.
– Inne możliwości sfinansowania wymiany starego oświetlenia to:
Kredyty – od 0 -10 % wpłaty własnej
Leasing – od 0- 10 % wpłaty własnej.

Projekty finansowania przygotowujemy indywidualnie dla każdego klienta!

Przy projektach LED – pracujemy z firmą:

prime_logo